top of page

Aktuální opatření COVID-19: povinné testování zaměstnanců

Aktualizováno: 18. 3. 2021


Vážení kolegové


Dovoluji se na Vás tímto obrátit a doplnit některé informace vyplývající z nařízení ředitele společnosti a aktuálních opatření zavedených Vládou ČR, resp. Ministerstvem zdravotnictví.


Jaká je situace s Covid-19, nemusím psát. Všichni, stejně jako já, vnímáte vážnost situace s ohledem na stavy v nemocnicích a všichni, stejně jako já, pociťujete dopady omezení i jednotlivých opatření. Na přelomu měsíce jsem psal vedoucím, že je na každém z nás, jak se na aktuální situaci budeme dívat. Buď bude převládat negace, podrážděnost, naštvání (a v mnohém je toto na místě), nebo se na to budeme dívat „pozitivní optikou“ s tím, že se konečně něco děje.


Já se snažím dívat právě takto. I když nás čeká několik velmi náročných týdnů, beru aktuální situaci tak, že se konečně začalo něco dělat, a nejen o tom mluvit.


Prosím, věnujte pozornost těmto informacím:


1. povinné testování na Antigenních odběrných místech

Jak vyplynulo z nařízení Min. zdravotnictví a následného nařízení ředitele společnosti pana Ing. Marka Cagáška, je nutné zrealizovat testovaní všech zaměstnanců. Velikostí naší společnosti spadáme do skupiny, která musí mít poprvé otestované všechny osoby v termínu mezi 8.3. – 14.3.2021.


Toto nařízení není nařízením společnosti JPServis a.s., ale nařízení Vlády ČR, resp. MZ. Je proto na každém z nás, aby toto testování absolvoval nejpozději do 14.3.2021 a následně realizoval jednou týdně.


Pro realizaci testování je pro nás nejlepší a prakticky jediný způsob využít Antigenních odběrových míst


Žádám tímto všechny, aby neotáleli s objednáním a ihned provedli rezervaci termínů pro jednotlivé zaměstnance. Může realizovat vedoucí pro každého zaměstnance, může si zajistit každý sám. K tomuto kroku pár poznámek:

- doporučuji rovnou zrealizovat objednávky na další dva až tři týdny. Sám jsem se takto objednal na 4 týdny dopředu.

- dnes v podvečer jsme ověřili dostupnost volných termínů a ve všech městech, kde máme prodejny, kromě Břeclavi (volno v Hodoníně) a České Třebové (volno v Litomyšli), byl volný nějaký termín na test do 14.3.

- pro jistotu přidávám www stránky, kde je možné se objednat https://covid.praha.eu/ nebo https://testovani.uzis.cz/Antigen.

- pokud neuspějete ani na jedné z webových adres zkuste https://www.lekaripomahajicesku.cz/seznam-ambulantnich-ordinaci-antigennitesty/, kde si ověříte, zda náhodou váš lékař nepatří do skupiny ambulantních ordinací, která testuje na C19 zdarma.


Neobávejte se kontaktu s nakaženým. MZ důrazně apeluje na všechny, aby na tyto testy nikdo nechodil s příznaky, každý z příchozích musí mít respirátor a odběrové místa zajišťují dodržování všech pravidel pro zamezení šíření nákazy (rozestupy, odběr z auta atd.)


2. jiné způsoby testování

Aktuálně není možné zajistit jiné způsoby testování

- závodního lékaře nemáme, možnost využití lékařů přes Bluecare (vstupní prohlídky) ověřujeme. Zatím není potvrzeno.

- testování v budově centrály JLV je ve fázi příprav, není zatím zajištěné, nejsou k dispozici testovací sady a stejně jako my i JLV využije Antigenních odb. míst.

- realizace formou samo testů prozatím není možná zdarma, MZ prozatím nevydalo oficiální stanovisko, zda taková forma testování bude akceptovaná.


Všechny tyto možnosti sledujeme a jakmile bude něco nového, budeme obratem informovat.


3. předání informace

Přesný postup, jak evidovat realizované testování je popsáno v pokynu ředitele společnosti. Je na VP, aby tento postup dodrželi a měli evidenci jak na prodejnách, tak realizované testy posílali na uvedenou emailovou adresu.


já tímto prosím o následující:

- Do pátku 5.3. 2021 14:00 hod mi napíše každá prodejna, resp. VP souhrnný email, v jakém stavu je proces objednávání a kdo a na kdy již má přesný termín. Připomínám nutnost mít první testování hotové do 14.3.2021.

- v pátek odpoledne pak vyhodnotíme, jak se nám podařilo zajistit termíny na všech prodejnách a pro všechny zaměstnance (ten, kdo prodělal covid, je v 90denní ochranné lhůtě a individuálně budeme řešit případy, kde bude nějaký problém a kde se nepodařilo zajistit termín.

- za provoz Vám tímto garantuji, že budeme maximálně nápomocni a pomůžeme vám s rezervací termínů a hledáním vhodného odběrného místa.


Závěrem Vám chci poděkovat za součinnost a zodpovědný přístup každého z vás, který nám všem pomůže k urychlení návratu do normálu.

Buďme zodpovědní a dodržme nařízení.

Děkuji a přeji vám všem pevné zdraví.425 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

留言


bottom of page