top of page

Mzdy a odměny v roce 2023

Aktualizováno: 3. 3. 2023

Systém složení mezd zůstává pro rok 2023 shodný s loňským rokem. Skládá se ze základní mzdy a nadtarifní části a dále odměny za kategorizaci pro směnové vedoucí a vedoucí provozu.

Odměna za kategorizaci souvisí s bezchybným provozním chodem provozovny. Tím se rozumí především:

· Čisté firemní oblečení

· Čistota prodejny a dodržování správné hygienické praxe

· Doplněné zboží, správně vystavený a doplněný akční regál

· Dodržení pravidel „Jak se chová PONŤÁK“

· Aktuální vystavení u pokladny, promoční akce a druhotné vystavení

· Řádně zpracovaná administrativa, např. plán směn, docházka atd.


Nadtarifní část má přímou vazbu na plnění plánu provozovny. Plán, v členění Plán I a Plán II, má na provozovně před začátkem každého měsíce k dispozici vedoucí provozu. V závislosti na skutečných měsíčních tržbách pak podle pozic a tarifních skupin jsou vypláceny nadtarifní části.


I v případě, že se nepodaří splnit Plán I nebo plán II, vyplácíme nadtarifní část podle reálné tržby. Dobrá zpráva tedy je, že se nestane, aby zaměstnanci na provozovnách odcházeli jen ze základní mzdou. Nadtarifní část nebo odměna za kategorizaci může být krácena, ale to už je na každém z vás, zda plníte pokyny nadřízeného a dodržujete pravidla na provozovně.


Další část pravidelných odměn tvoří stravenky v hodnotě 180,-Kč za každý odpracovaný den (min. 6,5h směna) a nově příspěvek na údržbu pracovních oděvů 500,-Kč/měsíc (v případě odpracovaného fondu daného měsíce). Také každý může využít 20% zaměstnaneckou slevu na nákup zboží podle platných pravidel.


Vyjma těchto pravidelných odměn můžete dále získat odměnu za doporučení nového zaměstnance v celkové výši 10.000,- Kč. A neposlední řadě odměny za pracovní jubileum při 5, 10, 15, 20, 25 odpracovaných letech u firmy.


Současně se chováme maximálně fér a vždy proplácíme všechny příplatky za přesčasy, víkendy nebo svátky.


Pokud by vám něco v rámci tohoto popisu mezd a odměn pro letošní rok nebylo jasné, neváhejte se obrátit na vašeho vedoucího případně na nás na centrále.
132 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page