top of page

Novinky z nákupního oddělení

Aktualizováno: 3. 4. 2023

Oddělení nákupu nejvíce pozornosti věnovalo tabákovým výrobkům. První významnou činností strategického významu bylo vytváření plánogramů pro jednotlivé prodejny.


Namísto dvou verzí plánogramů jich nyní máme devět. Rozšíření počtu verzí si vyžádala odlišná velikost jednotlivých prodejen.


V celé síti dvaceti čtyř prodejen v bývalých plánogramech existovalo přibližně 2 900 prodejních pozic. V této chvíli jich máme více než 4 200.

Zásadní rozšíření sortimentu proběhlo v jednorázových elektronických cigaretách, nikotinových sáčcích a náplní do zařízení na zahřívání tabáku. Tato změna kopíruje aktuální trend. Klasické cigarety jsou stále největším segmentem a obecně představují více než 80 % tržeb. Stále populárnější a rozšířenější jsou právě nově zalistované alternativy klasického kouření. Tabákové firmy v nich vidí svoji budoucnost.

Největší prodejní plochu a logicky nejširší výběr bude mít prodejna v Praze na Masarykově nádraží. V budoucnu nám data o prodeji z této prodejny pomohou k optimalizaci prodávaného sortimentu na menších PONTech.

Vlastnímu vytváření nových plánogramů nejprve předcházela analýza stávajícího stavu a diskuse s regionálními manažery nad možnostmi jednotlivých prodejen. Následně development zařizoval objednání nových polic a pořadačů. Finální realizace byla samozřejmě na provozu.

Nutno podotknout, že celý tento projekt byl nadmíru časově a organizačně náročný. Náročné to dále bude i na správu, údržbu a výběr poplatků za pozice od výrobců/dodavatelů.

Další důležitou akcí bylo stahování cigaret s kolem „G“ a přechod na cigarety s kolem „L“ . Až na jednu prodejnu, která vracela velké množství, tak ostatní střediska posílala zpět dodavateli pouze nezbytně nutné množství. Přestože postupný přechod na nové kolky náš dodavatel firma GGT domlouvala a plánovala s výrobci, tak se to neobešlo bez výpadků způsobených výrobci.Všem velmi děkujeme za spolupráci!
35 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page