top of page
G.C. Breiger Speicherstadt_weiss (1).png

NOVÁ KÁVA
PŘÍMO OD FARMÁŘE

exkluzivně v

logo_white.png

KÁVA 
SPOJENÁ S TRADICÍ

Značka G. C. Breiger byla založena v roce 1875 v hamburském Speicherstadtu. Dnes se stejně jako tehdy zaměřuje na speciální 
jedno druhové kávy. Cílem je pokračovat v této tradici a přinášet zákazníkům jedinečnou kávu pocházející z široké škály pěstitelských oblastí po celém světě se zaměřením na kvalitu a udržitelnost.

Kritéria pro výběr vysoce kvalitních káv jsou jednoduchá a jasná:

  • Původ káv musí být dohledatelný.

  • Kávová zrna pouze z jedné země. 

  • Úzká spolupráce s pěstiteli kávy umožňuje vytvořit vysokou úroveň transparentnosti v krocích zpracování.

  • Pro dlouhodobou ochranu lidí a přírody je používána pouze udržitelně pěstovaná zelená káva. 

  • Největší rozmanitosti chutí je dosaženo se 100% Arabicou, která je šetrně zušlechtěna bubnovým pražením. 

Návrh bez názvu (4)_edited.jpg
G.C_edited.png

KÁVA 
JE VÁŠEŇ

Desítky let zkušeností, důkladná znalost kávy a vášeň. 
G.C. Breiger vyvíjí portfolio káv pro náročné zákazníky.


Zvláštní význam je přikládán tradiční a regionální produkci, podpoře udržitelného pěstování kávy a zajištění transparentnosti v hodnotovém řetězci.

Garance nejvyšší kvality:

  • 100% Arabica

  • jedno druhový původ kávy

  • zralé kávové třešně

  • udržitelné zemědělství

  • jemné bubnové pražení.

UDRŽITELNOST

Udržitelnost je zásadní, bez ohleduplnosti a péče v procesech pěstování 
a zpracování není výroba kávy dlouhodobě možná. Z tohoto důvodu je používána pouze udržitelně pěstovaná káva se známým původem.


Udržitelným pěstováním se myslí káva, která je pěstována podle ekologických a sociálních standardů certifikace Fairtrade. 
G. C. Breiger zahrnuje do této definice také kávu od farmářů, kteří ji podle sociálních a ekologických zásad pěstují a obchodují s ní. Díky dobrým vztahům, se lze na každé spolupracující farmě o těchto zásadách přesvědčit.

KÁVA S JEDINEČNÝM PŮVODEM

Kávy G. C. Breiger jsou jedno druhové a mají jasný původ. Zrna pochází z různých regionů, zemí a kontinentů. Díky tomu každá káva nabízí různorodý chuťový zážitek a svůj vlastní příběh. 


Chuť kávy je do značné míry ovlivněna jejím původem a přípravou. 
Proč se G.C. Breiger zaměřuje na původ kávy? Jednoduše proto, že vysoce kvalitní kávy Arabica se v daných zemích pěstují udržitelným způsobem a farmy díky geografii a lásce ke své práci produkují velmi dobré a kvalitní kávy.

Kávová zrna

KÁVOVÁ ZNAČKY 
S CHARAKTEREM

MLIMA Coffee se pěstuje na svazích hory Kilimandžáro v Tanzanii, přímo pod deštným pralesem. Zde je kávová farma Machare Estate, kde zrna rostou v nadmořské výšce 1 350 - 1 550 metrů ve stínu velkých původních stromů. Silné aroma a kulaté tělo charakterizují kávu MLIMA.

MLIMA COFFEE

MLIMA Coffee roste v Tanzanii, přímo pod deštným pralesem na svazích Kilimandžára. Tato hora dala kávě své jméno, MLIMA znamená ve svahilštině „hora“. 
Červené, zralé třešně se po sklizni pečlivě omyjí a očistí a poté se lodí přemístí do Hamburku. Zde se káva zušlechťuje jemným bubnovým pražením a rozvíjí své mnohostranné aroma. Káva se praží pravidelně v malých dávkách, aby byla v nabídce vždy čerstvá. 


Kávová zrna jsou odebírány přímo z FARMY MACHARE ESTATE. Machare Estate vyrábí nejen skvělou kávu, ale pomáhá také lidem z okolních vesnic prostřednictvím projektů, které zlepšují kvalitu života místních obyvatel. 
Mezi tyto projekty patří například výstavba bioplynových stanic na kravský hnůj pro soukromé domácnosti nebo zlepšení zásobování vodou vybudováním vodovodního potrubí ze zdroje přímo do domu. 


Farma splňuje všechny požadavky na udržitelné a ekologické pěstování 
i nejvyšší sociální standardy.

PŘÍMÝ OBCHOD MLIMA COFFEE

MLIMA COFFEE je obchodovaná na přímo. To znamená, že zelená káva pochází přímo z farmy – bez dalších prostředníků a článků dodavatelského řetězce. 
Prostřednictvím přímého obchodu dostávají pěstitelé kávy v místě původu výrazně vyšší cenu, než je na trhu obvyklé.
Direct Trade zároveň nabízí vysokou úroveň transparentnosti ohledně pracovních podmínek a původu kávových zrn. Díky přímému a především dlouhodobému vztahu s místními obchodními partnery lze garantovat nejvyšší kvalitu kávy. 
MLIMA Coffee – šálek za šálkem, pozitivní požitek k větší udržitelnosti.

LÁSKA
K DOBRÉ KÁVĚ

Tým G. C. Breiger spojuje fascinace a láska ke kávě. Každý člen přináší své individuální schopnosti a osobnost, čímž se skvěle doplňují. 
To umožňuje nabídnout zákazníkům odborné znalosti v každé oblasti: počínaje výběrem vhodné zelené kávy, spolupráce s kávovou farmou 
a družstvem v pěstitelské zemi, přes zajištění kvality pražení v Hamburku až po marketing a přípravu kávy. 


Káva je doprovázena krok za krokem, aby byla zajištěna vysoká úroveň transparentnosti a nejlepší kvalita. 


Malý tým se zaměřením na práci trochu mimo hlavní kávový proud. 
A přesně v tom je síla značky: s rychlostí a kreativitou malé společnosti jsou posouvány nápady a projekty kupředu včetně dodávek konzistentní kvality kávy stejně jako ve velké pražírně.

bottom of page